Sausio 30–vasario 28 d.
Tuskulėnų memorialo Konferencijų salė
Nuo sausio 30 d. iki vasario 28 d. Tuskulėnų memorialo Konferencijų salėje eksponuojama Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės darbų paroda „Akvarelė“.
Parodą galima apžiūrėti antradieniais–sekmadieniais nuo 10 iki 16 val.
Dailininkė, literatė, režisierė, Lietuvos dalininkų sąjungos narė, Vilniaus miesto menininkų klubo „Plekšnė“ įkūrėja ir prezidentė Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė gimė 1947 m. Plungėje. 1972 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą, 1978 m. priimta į Lietuvos dailininkų sąjungą. Nuo 1969 iki šiol dailininkė surengė daugybę autorinių parodų įvairiomis dailės technikomis – plakato, estampo, knyginės grafikos, miniatiūrų, akvarelės, temperos, aliejinės tapybos ir portreto. Dalyvauja jungtinėse parodose Lietuvoje ir svetur, dažnai būdama parodų organizatore ir kuratore. Kūrinių yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcininkai Tėvynėje bei užsienyje.
1992 m. G. Bulotaitei-Jurkūnienei įteiktas Sausio 13-osios atminimo medalis už drąsą ir pasiaukojimą Lietuvos Respublikai, 2014 m. – LDK Kilmingųjų susivienijimo medalis už indėlį į LDK istorinį kultūros paveldą. 2006 m. suteiktas Garbės Bajoro vardas (Garbės Bajoro Auksinis ženklas). Už visuomeninę ir kultūrinę veiklą įvertinta atminimo medaliais ir įvairiais padėkos raštais. Apdovanota keturiais Lietuvos rekordų diplomais už mažiausius daugiaplanius, daugiaspalvius paveikslus.
„Energija ir dinamiškumu spinduliuoja dailininkės darbai. Menininkė eina grynosios klasikinės akvarelės keliu, nenaudoja kitų dažų. Visi darbai nulieti a la prima – užlietas sluoksnis vėliau nebekeičiamas. Įdomu ir tai, kad Giedrė niekada pieštuku nepiešia pasirinkto motyvo, o lieja iškarto kaip jaučia tuo metu. Tai sudėtingas procesas, reikalaujantis didelio meistriškumo. Turbūt taip gimė akvarelių skaidrumas, švari spalva. Nė viename darbe nepamatysime, pasak dailininkų, „užkankinto“ potėpio. Akvarelės nulietos ant šlapio popieriaus, todėl spalvų nutekėjimai sukuria formų minkštumo įspūdį. Vertinga akvarelininkės savybė yra ta, kad ji pasirenka tokį popieriaus lakšto formatą, kuriame puikiai gali atskleisti savo santykį su gamta. Akvarelės tarytum sudaro vieningą ciklą – jas vienija koloritas, kuris suteikia kūriniams didingumo ir kilnumo.“
Romualdas Alekna